Учудващо но има написано становище точно по въпроса, който е повдигнат в темата, това не се случва често.
За осъществяване на видеонаблюдение в режим на етажна собственост се налага да бъдат спазени и редица специфични изисквания, произтичащи от специалната правна уредба на Закона за управление на етажната собственост (ЗУЕС). Необходимо е да се отчита изискването на чл. 17, ал. 3 от ЗУЕС, съгласно което решенията следва да се приемат с мнозинство повече от 50 на сто от представените идеални части от общите части на етажната собственост. Решението за инсталиране на видеосистема за наблюдение в жилищна сграда в режим на етажна собственост също следва да бъде взето с такова мнозинство.
Това е от линка на guest1. Това е теорията по въпроса, практиката е, че можеш да си сложиш камера където искаш и никой няма да предприеме никакво правно действие, по-скоро може да предприеме саморазправа в определени ситуации.
Да се наложи масово ограничение на какво може да се заснема и какво не може е отвъд силите, на която и да е правосъдна система, най-вече на българската. По-разумен подход в такива ситуации е да се конкретизират само някой рядко срещани и по-лесно доказуеми ситуации за да има шанс да се стигне до правоприлагане.